Založ si blog

Čistenie fasád nemusí byť také jednoduché, ako si myslíte

Čistenie fasád je jednoduché a zvládnete ho pokojne aj sami… Za tento mýt zväčša môžu internetové fóra, ktoré tvrdia, že fasádu si vyčistíte do hodiny celkom samy a efektívne. Pravda je ale celkom inde.

Voľne dostupný čistič fasád

Najznámejší a najpoužívanejší čistič fasád je vysokotlakový čistič, nazývaný aj ako wapka. Veľa ľudí kupuje a volí práve ten, keďže to nie je jednorazová záležitosť a môžu ho využiť aj na iné účely. Majitelia sa do používania wapky púšťajú bezhlavo sami a vôbec si neuvedomujú, že fasáde to môže viac uškodiť ako pomôcť. Najčastejším kameňom úrazu je príliš vysoký tlak, ktorý tento „čistič fasád“ má, či zlá vzdialenosť od fasády pri jej čistení. Vtedy môže nastať veľmi nepríjemná situácia a fasáda sa poškodí, respektíve vzniknú praskliny, ktoré sa už bez profesionálnej opravy nezaobídu. Ďalšou nevýhodou je to, že ak ide napríklad o vyššiu budovu či poschodový dom, voda z wapky sa musí dostať všade, a teda vaša fasáda bude čistá iba na oko a efekt vôbec nebude trvácny.

Rôzne prípravky na čistenie fasád, no efekt je nulový

Voľne dostupné prípravky na čistenie fasád vám zväčša vôbec neprinesú výsledok podľa vašich očakávaní. V tomto prípade jednoducho plytváte svojim časom a energiou. Za sklamanie z výsledku si dokonca aj priplatíte. Rôzne prípravky a chémia na čistenie fasád sú častokrát nie práve najlacnejšie, navyše, aj v tomto prípade sa môže stať, že sa fasáda poškodí a jej rekonštrukcia vie byť pekne drahá. Jednoducho, žiadnym voľne dostupným “pomocníkom” sa vám nepodarí vyčistiť fasádu až do hĺbky pórov. Nuž a práve tam sa hromadia zárodky rias a plesní, ktoré dokonca ohrozujú zdravie vás aj vašich blízkych.

Efektívne čistenie fasád za výhodnú cenu bez zbytočného stresu

Pre mnohých je to až prekvapujúce, no ak si porovnáme peniaze „vyhodené“ za rôzne čističe fasád, prípravky na čistenie fasád alebo nebodaj za opravu fasády, v porovnaní s cenovou ponukou za čistenie fasád od profesionálnej firmy vás tieto neúspešné domáce pokusy vyjdú omnoho drahšie. S pomocou profesionálnej firmy na čistenie fasád nielen ušetríte, ale výsledok bude aj naozaj viditeľný a táto investícia sa rozhodne oplatí.

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Taliansko Turecko loď nákladná piráti zásah

Tureckú nákladnú loď pri pobreží Talianska ohrozovali piráti

10.06.2023 14:11

„Skupina osôb, údajne migrantov, sa vyhrážala posádke nožmi", povedal hovorca ministerstva obrany.

Záporožská jadrová elektráreň

Môže si Európa vydýchnuť? Záporožie je v stave „studenej odstávky“

10.06.2023 12:57

Posledný zo šiestich reaktorov do najbezpečnejšieho prevádzkového režimu.

rusko, výbuch, muničný sklad, explózia, mrak

Výbuch v ankarskej továrni na zbrane si vyžiadal päť mŕtvych

10.06.2023 12:49

Štátna korporácia MEK vyrába zbrane a ďalšie vybavenie pre tureckú armádu.

Ide o pravdu, generál Pavel Macko

Macko v Ide o pravdu: Chceme byť alternatívou aj k chaosu. Potrebujeme, aby Ukrajinci ustáli agresiu

10.06.2023 11:50

Ľudia po voľbách čakali zmenu, ale prišiel chaos. Chceme byť alternatívou aj k tomu starému, aj k chaosu, povedal Pavel Macko o ambíciách vo voľbách.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 30205x
Priemerná čítanosť článkov: 1119x

Kategórie