Založ si blog

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom

Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, ako keď bola vaša omietka prvýkrát namaľovaná, chvíľu alebo možno pár rokov vyzerala úchvatne, potom ale prišiel problém s jej znečistením. Nuž a práve toto sa predsa zopakuje znova.

Žiadne maľovanie fasády nie je natoľko účinné a čarovné, aby dokázalo problém so znečistením vyriešiť. Problém iba oddiali a zakryje, no určite ho nevyrieši. Navyše v porovnaní s inými, a rozhodne účinnejšími metódami, je práve maľovanie fasády jedna z najdrahších možností. Cena za maľovanie fasády sa pohybuje približne okolo 16€ za meter štvorcový. Tak prečo neušetriť a radšej si nevybrať niečo lepšie a hlavne efektívnejšie?

Čistenie fasády na vlastnú päsť verzus čistenie fasády od profesionálnej firmy

Ak sa rozhodujete pre svojpomocné čistenie fasády, na dnešnom trhu si môžete vyberať z množstva možností, od chémie na čistenie fasád, cez rôzne prípravky až po vysokotlakové čističe. Často používané wapky môžu však spôsobiť viac škody ako úžitku. Nie, že by sme vám neverili, no tak ako aj na rôzne iné problémy v domácnosti voláte odbornú pomoc, mali by ste to zvážiť aj pri vašej fasáde. Svojpomocné čistenie fasády môže byť veľmi nebezpečné pre vašu fasádu a pri niektorých druhoch chémie aj pre vás. Pri profesionálnej firme vám nič z tohto nehrozí, ba dokonca mnohých z vás prekvapí aj prijateľná cena v porovnaní napríklad s maľovaním alebo s nákladmi za poškodenú fasádu po neskúsenom zásahu. Cena za čistenie fasády sa pohybuje už od 3,80€ za meter štvorcový, čo je v porovnaní s maľovaním fasády rozdiel až 70%.

Najhoršia nočná mora – oprava fasády

K tomuto veľmi nepríjemnému výdavku vás môže priniesť dlhodobo zanedbávaná fasáda či fasáda, ktorá možno bola čistená, no nesprávne. Najčastejšou príčinou bývajú práve svojpomocné pokusy o čistenie fasády, pri ktorých sa fasáda poškodí, aj keď si to možno na prvý pohľad nevšimnete. Ak sa tomuto nepríjemnému problému, ktorý takisto naruší váš finančný rozpočet, chcete vyhnúť, stavte na istotu a uprednostnite radšej pravidelné čistenie fasád od profesionálov.

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Sú pre vás silikónové omietky novinkou? O čo vlastne ide a ako sa o ne starať?

09.05.2023

I keď sa v poslednej dobe silikónové omietky stávajú vcelku populárnymi, nie ku všetkým sa dostalo dostatok informácií o nich a ich následnej údržbe. To dnes spolu zmeníme a dozviete sa niečo viac!

Russia Military balistická strela Jars

Odpáľme len jednu atómovku, zastavme Západ, radí ruská organizácia napojená na Putina

30.05.2024 15:00

Ruský think tank chce, aby bol výbuch vysielaný naživo.

putin, lavrov, peskov

NATO provokuje Ukrajinu, aby pokračovala v nezmyselnej vojne s Ruskom, vyhlásil Kremeľ

30.05.2024 14:15

Peskov podľa agentúry Reuters obvinil niektoré západné krajiny, že v posledných týždňoch zvyšujú napätie.

Arťom Marčevskij

Slovensko vyhostí Ukrajinca zo sankčného zoznamu, šíril proruskú propagandu

30.05.2024 14:11

Ruského agenta Arťoma Marčevského zaradili na sankčný zoznam Európskej únie v pondelok 27. mája.

NUN, Národná univerzitná nemocnica

INEKO: Projekt nemocnice Ružinov je veľkou "mačkou vo vreci", cena je nereálna

30.05.2024 13:39

Podľa inštitútu je potrebné pozorovať, či zámer nebude len ďalšou ságou o nemohúcnosti štátu postaviť v Bratislave veľkú koncovú nemocnicu.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 50206x
Priemerná čítanosť článkov: 1859x

Kategórie