Založ si blog

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Stávka na istotu – sivé fasády domov

Sivé fasády domov sa dlhé roky sa držia v priečke ako najobľúbenejšia voľba. Prečo je to tak? V prvom rade, ako sa aj v realite doposiaľ môžeme presvedčiť, sivá farba len tak nevyjde z módy a tiež jej údržba nie je nijak zvlášť náročná. Navyše sa veľmi ľahko kombinuje napríklad s rôznymi druhmi obloženia či možno nejakým extravagantnejším prvkom v exteriéri. Aj sivé fasády domov však môžu mať rôzne odtiene sivej, preto si dobre zvoľte odtieň, ktorý bude pre vás najvhodnejší.

Farebné fasády domov – risk či zisk?

Občas môže byť pri našom rozhodovaní až na škodu, aké rôzne farebné fasády domov máme na dnešnom trhu k dispozícií. Čím viac možností máme, tým viac by sme kombinovali a cesta k rozhodnutiu je potom priam nekonečná. Treba ale myslieť na to, že zväčša je práve toto kombinovanie na škodu. Pri výbere fasádnej farby treba ostať racionálny a myslieť hlavne na dve kritériá. V prvom rade na to, aby sme vybrali taký odtieň farby, na ktorom bude čo najmenej viditeľné akékoľvek znečistenie. Preto sa neodporúčajú žiadne bledé či krikľavo farebné fasády domov. No a samozrejme treba pozerať aj na vizuálnu stránku. V budúcnosti budete možno nehnuteľnosť prenajímať či predávať a aj farba fasády môže rozhodnúť o tom, ako rýchlo a za akú cenu nehnuteľnosť prenajmete či predáte.

Náter nebude dokonale krásny naveky, ak zabudnete na starostlivosť o fasádu

Či už vás zaujali sivé fasády domov, farebné fasády domov alebo akékoľvek iné alternatívy, žiadna fasáda neostane dokonale krásna donekonečna. Čas, prostredie a aj vplyvy počasia si budú vyberať svoju daň. Na to, aby ste si svoju fasádu udržali dlhé roky zdravú a peknú postačí jediné jednoduché riešenie. Pravidelné čistenie fasád domov. Cca každých 5 rokov by ste ju mali zveriť do rúk profesionálov, ktorý zvolia ten správny postup čistenia a ochrany vašej fasády. Toto riešenie vám ušetrí viacero nepríjemností, ba dokonca aj nejaké tie financie.

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Sú pre vás silikónové omietky novinkou? O čo vlastne ide a ako sa o ne starať?

09.05.2023

I keď sa v poslednej dobe silikónové omietky stávajú vcelku populárnymi, nie ku všetkým sa dostalo dostatok informácií o nich a ich následnej údržbe. To dnes spolu zmeníme a dozviete sa niečo viac!

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Šéfka Tajnej služby USA po atentáte na Trumpa rezignovala

23.07.2024 16:45, aktualizované: 16:55

Cheatleová oznámila, že pokus o vraždu Trumpa bol za posledné desaťročia najväčším operačným zlyhaním agentúry.

Jasper, požiar, Kanada, upchatá diaľnica, evakuácia

Krízová situácia v Kanade: Plamene zachvátili tisíce kilometrov štvorcových, vypukol dopravný chaos

23.07.2024 16:26

Podľa záberov zverejnených na sociálnych sieťach v oblasti vypukol dopravný chaos, keď sa ľudia za tmy hromadne vydali na vozovky zahalené dymom.

SR Rimavská Sobota vláda výjazdové rokovanie BBX

Dolinková čelí ďalšej kritike. Nemocnica aj rezort kolaps kardiocentra popierajú: PS aj KDH avizujú mimoriadny výbor

23.07.2024 16:02

Opozícia žiada konkrétne kroky, inak zvolá mimoriadny výbor. KDH požaduje aj odvolanie riaditeľa trenčianskej nemocnice Plesníka.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 53519x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Kategórie