Založ si blog

Sú pre vás silikónové omietky novinkou? O čo vlastne ide a ako sa o ne starať?

I keď sa v poslednej dobe silikónové omietky stávajú vcelku populárnymi, nie ku všetkým sa dostalo dostatok informácií o nich a ich následnej údržbe. To dnes spolu zmeníme a dozviete sa niečo viac!

Silikónové omietky – súvisí ich vyššia cena naozaj s kvalitou?

Silikónové omietky sú určené na všetky druhy povrchov, preto nebudete mať problém ich použiť na akejkoľvek nehnuteľnosti. Sprevádza ich však vyššia cena, ktorá mnoho ľudí ľahko odradí a siahnu radšej po inej, „obyčajnej“ fasádnej farbe. Avšak vyššiu cenu nemajú len tak z rozmaru.

Môže za to najmä to, že ide o jednu z najkvalitnejších omietok. Pravdou tiež je, že na rozdiel od iných fasád, silikónové omietky môžu pri správnom zaobchádzaní vydržať až 25 rokov v úžasnom stave. Vďaka akrylátovej a silikónovej zložke, ktorú silikónové omietky obsahujú, majú výbornú priepustnosť a odolnosť voči vode. Sú teda veľmi odolné voči znečisteniu, čo u niektorých zákazníkov môže zavážiť a rozhodnú sa investovať. Jedinou maličkou nevýhodou pre vás môže byť to, že silikónová fasádna farbaobmedzenú farebnú škálu.

Ako prebieha starostlivosť a čistenie silikónovej omietky?

Hoci sa silikónové omietky častokrát označujú ako samočistiace, neznamená to, že nepotrebujú z času na čas starostlivosť, tak ako aj iné fasády. Treba myslieť na to, že keďže ste do tejto omietky investovali nemálo peňazí, netreba pokúšať šťastie a skúšať rôzne neoverené prostriedky na čistenie fasád z obchodu alebo nebodaj samočistenie čističom pod vysokým tlakom. Fasáde tieto voľne dostupné prípravky na čistenie fasád vôbec nepomôžu alebo problém iba na chvíľu oddialia. Nuž a v tom najhoršom scenári môžu fasádu nenávratne poškodiť.

Aby ste sa všetkým týmto nepríjemnostiam vyhli, stačí si na čistenie silikónovej omietky zavolať profesionálnu firmu. Svojím overeným spôsobom sa o fasádu postarajú a vy sa nemusíte ničoho báť. Firmu na čistenie fasád vyberajte dôkladne, overte si aj skúsenosti predošlých zákazníkov, aby ste mali istotu, že investícia do silikónovej omietky a ani do samotného čistenia nebola márna.

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Horiaca ruská rafinéria, Samara, ukrajinský útok, drony

Unikátne video ukrajinského úderu: Ďalšia ruská rafinéria skončila v plameňoch

23.07.2024 17:32

Operačný štáb tvrdil, že horelo 50 metroch štvorcových.

Carsten Breuer

Generál Breuer: Rusko obracia pozornosť svojej armády na Západ, zvažujem najhorší možný scenár

23.07.2024 16:58

Ako zdôvodnenie týchto odhadov nemecký generál uviedol vlastné analýzy, správy spravodajských služieb a vyhlásenia spojeneckých síl, ako aj vyjadrenia ruského prezidenta.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Prijímam plnú zodpovednosť: Šéfka Tajnej služby USA po atentáte na Trumpa rezignovala

23.07.2024 16:45, aktualizované: 17:17

Cheatleová oznámila, že pokus o vraždu Trumpa bol za posledné desaťročia najväčším operačným zlyhaním agentúry.

Jasper, požiar, Kanada, upchatá diaľnica, evakuácia

Krízová situácia v Kanade: Plamene zachvátili tisíce kilometrov štvorcových, vypukol dopravný chaos

23.07.2024 16:26

Podľa záberov zverejnených na sociálnych sieťach v oblasti vypukol dopravný chaos, keď sa ľudia za tmy hromadne vydali na vozovky zahalené dymom.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 53524x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Kategórie