Založ si blog

Sú pre vás silikónové omietky novinkou? O čo vlastne ide a ako sa o ne starať?

I keď sa v poslednej dobe silikónové omietky stávajú vcelku populárnymi, nie ku všetkým sa dostalo dostatok informácií o nich a ich následnej údržbe. To dnes spolu zmeníme a dozviete sa niečo viac!

Silikónové omietky – súvisí ich vyššia cena naozaj s kvalitou?

Silikónové omietky sú určené na všetky druhy povrchov, preto nebudete mať problém ich použiť na akejkoľvek nehnuteľnosti. Sprevádza ich však vyššia cena, ktorá mnoho ľudí ľahko odradí a siahnu radšej po inej, „obyčajnej“ fasádnej farbe. Avšak vyššiu cenu nemajú len tak z rozmaru.

Môže za to najmä to, že ide o jednu z najkvalitnejších omietok. Pravdou tiež je, že na rozdiel od iných fasád, silikónové omietky môžu pri správnom zaobchádzaní vydržať až 25 rokov v úžasnom stave. Vďaka akrylátovej a silikónovej zložke, ktorú silikónové omietky obsahujú, majú výbornú priepustnosť a odolnosť voči vode. Sú teda veľmi odolné voči znečisteniu, čo u niektorých zákazníkov môže zavážiť a rozhodnú sa investovať. Jedinou maličkou nevýhodou pre vás môže byť to, že silikónová fasádna farbaobmedzenú farebnú škálu.

Ako prebieha starostlivosť a čistenie silikónovej omietky?

Hoci sa silikónové omietky častokrát označujú ako samočistiace, neznamená to, že nepotrebujú z času na čas starostlivosť, tak ako aj iné fasády. Treba myslieť na to, že keďže ste do tejto omietky investovali nemálo peňazí, netreba pokúšať šťastie a skúšať rôzne neoverené prostriedky na čistenie fasád z obchodu alebo nebodaj samočistenie čističom pod vysokým tlakom. Fasáde tieto voľne dostupné prípravky na čistenie fasád vôbec nepomôžu alebo problém iba na chvíľu oddialia. Nuž a v tom najhoršom scenári môžu fasádu nenávratne poškodiť.

Aby ste sa všetkým týmto nepríjemnostiam vyhli, stačí si na čistenie silikónovej omietky zavolať profesionálnu firmu. Svojím overeným spôsobom sa o fasádu postarajú a vy sa nemusíte ničoho báť. Firmu na čistenie fasád vyberajte dôkladne, overte si aj skúsenosti predošlých zákazníkov, aby ste mali istotu, že investícia do silikónovej omietky a ani do samotného čistenia nebola márna.

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Air Defender 23

NATO chystá najväčšie letecké cvičenie v histórii. Nemci protestujú

10.06.2023 16:36

Demonštrácia pred základňou Wunstorf sa konala pod heslom „Cvičte mier namiesto vojny".

Peter Pellegrini

Pellgrini pre Pravdu: Nepripúšťam spoluprácu s Republikou, Smer sa spriahne aj s diablom

10.06.2023 16:21

„Nestačí sa len prezliecť do obleku. Hodnoty a názory sa nemenia,“ spresnil Pellegrini.

Taliansko Turecko loď nákladná piráti zásah

Tureckú nákladnú loď pri pobreží Talianska ohrozovali piráti

10.06.2023 14:11

„Skupina osôb, údajne migrantov, sa vyhrážala posádke nožmi", povedal hovorca ministerstva obrany.

Záporožská jadrová elektráreň

Môže si Európa vydýchnuť? Záporožie je v stave „studenej odstávky“

10.06.2023 12:57

Posledný zo šiestich reaktorov do najbezpečnejšieho prevádzkového režimu.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 30226x
Priemerná čítanosť článkov: 1119x

Kategórie