Založ si blog

Čistenie zateplenej fasády vs nezateplenej fasády

Zámerom zateplenia fasády odjakživa bolo, a aj stále je, zníženie spotreby energií. Na opačnej strane so zateplením ale prichádza jedna väčšia nevýhoda, ktorú ľudia často prehliadajú a toto riziko si so zateplením absolútne nespájajú. Čo to teda je? Nepriedušnosť fasády. Na jednej strane výhoda, pretože si dom udržiava teplo a tým ušetríte, no na opačnej strane práve kvôli nepriedušnosti vznikajú plesne, keďže sa vlhkosť neodvetráva a tak sa udržuje v stenách.

čistenie zateplenej fasády
cena fasády bez zateplenia

Nemajte hlavu v smútku, pre každú fasádu tu je riešenie

Tak či onak, ani fasáda bez zateplenia neostane čistá donekonečna. Takisto je vystavená rôznym vplyvom počasia a okolitému prostrediu. Preto, či už máte fasádu zateplenú alebo nie, alebo sa možno práve rozhodujete nad týmito dvomi možnosťami, pre obe fasády existuje jednoduché riešenie. Nuž a tým sa bezpochyby v dnešnej dobe stáva čistenie zateplenej fasády alebo nezateplenej fasády od profesionálov. Efektívne, rýchle, profesionálne riešenie za rozumnú cenu, kto by tomu odolal?

Mám sa báť odlišnej ceny za čistenie zateplenej fasády či naopak fasády bez zateplenia?

Nestrachujte sa. U nás dobre vieme, čo fasáda potrebuje a samozrejme máme profesionálne obsiahnutý celý postup čistenia. Ak neveríte, radi vám ponúkneme aj možnosť ukážky čistenia na kúsku vašej fasády. Znie to priam až rozprávkovo, no ako to teda vyzerá s cenou?

Cena za čistenie fasády u nás je už okolo 3,8 eura za meter štvorcový, či už ide o čistenie zateplenej fasády alebo nie. Pre porovnanie, naše čistenie je oproti novému náteru, ktorý si ľudia volia práve preto, aby sa nemuseli zaoberať čistením, lacnejšie až cca o 10 eur za meter štvorcov. A to teda vôbec nie je málo, keď si zrátame celkové rozmery fasády.

Navyše, treba podotknúť, že ak sa predsa len niekto chce uchýliť k premaľovaniu fasády namiesto čistenia, problém znečistenia iba odloží a nie odstráni. V skratke, je to ako upratať si izbu spôsobom, že jednoducho všetko hodím do skrine. Na nejaký ten čas to zvonka vyzerá relatívne dobre, no problém si vás počká.

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Air Defender 23

NATO chystá najväčšie letecké cvičenie v histórii. Nemci protestujú

10.06.2023 16:36

Demonštrácia pred základňou Wunstorf sa konala pod heslom „Cvičte mier namiesto vojny".

Peter Pellegrini

Pellgrini pre Pravdu: Nepripúšťam spoluprácu s Republikou, Smer sa spriahne aj s diablom

10.06.2023 16:21

„Nestačí sa len prezliecť do obleku. Hodnoty a názory sa nemenia,“ spresnil Pellegrini.

Taliansko Turecko loď nákladná piráti zásah

Tureckú nákladnú loď pri pobreží Talianska ohrozovali piráti

10.06.2023 14:11

„Skupina osôb, údajne migrantov, sa vyhrážala posádke nožmi", povedal hovorca ministerstva obrany.

Záporožská jadrová elektráreň

Môže si Európa vydýchnuť? Záporožie je v stave „studenej odstávky“

10.06.2023 12:57

Posledný zo šiestich reaktorov do najbezpečnejšieho prevádzkového režimu.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 30221x
Priemerná čítanosť článkov: 1119x

Kategórie