Založ si blog

Ako vyčistiť fasádu domu, ak sú problémom nielen bežné nečistoty, ale aj riasy?

Zbaviť sa rôznych nečistôt kdekoľvek v interiéri býva zvyčajne jednoduché. Niekedy postačí voda a saponát, prípade špeciálny čistiaci prostriedok určený pre konkrétny povrch. Ak si už naozaj nevieme rady, napríklad so znečisteným kobercom, môžeme ho jednoducho zaniesť do čistiarne, kde si určite poradia aj s výraznejším znečistením.

Ako si však poradiť so znečistenou, rokmi a poveternostnými vplyvmi poznačenou fasádou rodinného alebo bytového domu? Ako vyčistiť fasádu domu, ak sú problémom nielen bežné nečistoty, ale aj škodlivé huby, plesne a riasy? Existuje univerzálny čistič fasád alebo prípravok na riasy? To všetko sú otázky, ktoré si väčšina z vás položí pri riešení problému so znečistenou fasádou a my sa vám ich v tomto článku zodpovieme.

ako vyčistiť fasádu domu?
čistič fasád

Ako vyčistiť fasádu domu napadnutú riasami?

Pre správne vyčistenie fasády od rias sú dôležité určité skúsenosti a poznatky. Riasami napadnutá fasáda totižto potrebuje dôkladné hĺbkové čistenie, zasahujúce až do pórov omietky. Takéto čistenie si vyžaduje profesionálny prístup, a preto je najlepšie osloviť firmu, ktorá sa čistením fasád zaoberá na profesionálnej úrovni. Svojpomocné umývanie alebo experimentovanie s rôznymi prípravkami na riasy a plesne môže byť v tomto prípade neúčinné, a viac na škodu, ako na úžitok.

Existuje jeden univerzálny prípravok na riasy?

Vedeli ste, že existuje niekoľko druhov rias, ktorými môže byť fasáda vášho domu napadnutá? Asi najviac rozšírené je napadnutie zelenými riasami, ale vyskytujú sa aj riasy čierne či dokonca červené. Každý druh si však vyžaduje iný prípravok na riasy aj iný postup čistenia. Jednoducho povedané, neexistuje jeden univerzálny čistič fasád pre všetky druhy rias, ktorý by sme vám mohli s istotou odporučiť.

Odborné čistenie fasád a jeho benefity

Pri odbornom čistení väčšina firiem použije vlastný, overený a najmä kvalitný čistič fasád spolu s profesionálnymi technologickými postupmi. To je zárukou, že vaša fasáda bude vyčistená naozaj dôkladne a bez poškodenia. Benefitom môže byť aj záverečné ošetrenie fasády prípravkom, vďaka ktorému by ste mali mať na niekoľko ďalších rokov fasádu chránenú pred tvorbou húb a rias. Odborné čistenie fasád je tak investíciou, ktorá sa z hľadiska zdravého bývania a perspektívy dobre ošetreného náteru na minimálne 5 až 8 rokov, určite oplatí.

Čistenie silikónovej omietky – kvalitnej omietke doprajte aj kvalitnú údržbu

21.03.2023

Neraz stojíme pred rozhodnutiami, či kúpiť a investovať väčší finančný obnos do skutočnej kvality alebo hľadať radšej úspornejšie riešenia aj za cenu istých kompromisov. Vždy to stojí za dôkladné zváženie, pretože ako sa hovorí „nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci“. Platí to najmä vtedy, ak ide o kúpu alebo investíciu na niekoľko ďalších [...]

Fasáda – bezpečná a zdravá ulita vášho domova, ktorá si zaslúži starostlivosť

02.03.2023

Nad „obyčajným“ znečistením mnohí iba mávnu rukou. Nič nevídané a neobvyklé. Veď čo by sa len mohlo stať? Predsa, ak mi nezáleží na vzhľade fasády, nie je sa o čo iné starať, všakže? Nuž, možno by ste sa čudovali, ale opak je pravdou.

Čistenie fasád domov či bytov za pomoci profesionálnej firmy

16.02.2023

Nejde o to, či vlastníte rodinný dom, byt alebo akúkoľvek inú nehnuteľnosť, podstatné je, že vaša nehnuteľnosť potrebuje starostlivosť nielen v interiéri, ale takisto aj v exteriéri.

Robert Fico, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, Smer

Európsky súd zamietol sťažnosti Fica a Kaliňáka súvisiace s kauzou Súmrak

27.03.2023 19:44

V novembri 2022 im Generálna prokuratúra SR podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenia v kauze Súmrak zrušila.

streľba, kalifornia

Po streľbe na škole v Nashville hlásia viacero obetí

27.03.2023 19:15

Polícia útočníka na škole v meste Nashville v americkom štáte Tennessee zastrelila.

budapešť maďarsko parlament

Maďarský parlament ratifikoval vstup Fínska do NATO

27.03.2023 18:40, aktualizované: 19:09

Poslanci majú ešte dnes rokovať o ratifikácii vstupu Švédska do Severoatlantickej aliancie.

Richard Raši a Peter Pellegrini

VIDEO: Pellegrini vám pokosí záhradu. Ak nájdete výrok, že sa chce spájať so SaS a PS

27.03.2023 18:29

Hádam si nemyslíte, že sme takí amatéri, aby sme sa spájali so stranami, ktoré sú zodpovedné za dnešný marazmus a chaos, tvrdí Pellegrini a ponúka stávku.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 19026x
Priemerná čítanosť článkov: 1057x

Kategórie