Založ si blog

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek.

Prečo sú lastovičky nevítanými hosťami?

Najväčší problém nepredstavujú samotné lastovičky, ale materiály, z ktorých si stavajú svoje hniezda. Trus, slama, tráva a blato – to všetko môže spôsobiť výrazné znečistenie vašej fasády. A keď lastovičky na jeseň odletia, zrazu zistíte, že je exteriér vášho domu špinavý na nepoznanie. Vtedy je ten správny čas zavolať si na pomoc profesionálnu firmu na čistenie fasád.

Profesionálne čistenie fasády od lastovičiek

Aj my v rámci svojich služieb ponúkame čistenie fasády od lastovičiek. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, ktoré máme, dokážeme vašu fasádu vyčistiť tak, že bude vyzerať opäť ako nová. Dôkladné čistenie totiž neprebieha iba na povrchu, ale aj v hĺbke pórov. A čo je najdôležitejšie – na záver ešte fasádu ošetríme ochranným prostriedkom, ktorého úlohou je zamedziť jej znečisteniu na ďalších 5 rokov.

Nezabúdajte ani na prevenciu

Po vyčistení fasády a aplikovaní ochranného náteru odporúčame urobiť aj ďalšie preventívne opatrenia, aby sa k vám lastovičky opäť na jar nenasťahovali a vy ste nemuseli riešiť rovnaký problém o rok znova. Prevenciou môže byť napríklad hrotový systém, ultrazvukový odpudzovač vtáctva, elektrická sieť alebo špeciálne chemické prostriedky.

Čo sa stane, ak fasádu nevyčistíte?

Čistenie fasády od lastovičiek neodkladajte, je dobré ho stihnúť ešte predtým, než príde zima. Chlad, vlhko a tma, ktoré prichádzajú spolu so zimnými mesiacmi, sú ideálnymi podmienkami na to, aby sa v hĺbke pórov vašej fasády začali množiť plesne a riasy. Tie spôsobujú, že váš dom bude po zime vyzerať akoby zostarol o niekoľko rokov, ale hlavne, plesne a riasy prinášajú so sebou aj zdravotné riziká. Ak svoju fasádu dlhodobo zanedbávate, môže dôjsť k tvorbe trhlín a prasklín, prípadne opadávaniu omietky a v takom prípade už nebude stačiť iba čistenie fasád, ale bude potrebná kompletná oprava a nový náter.

Potrebujete vyčistiť fasádu od lastovičiek či iných nečistôt? Kontaktujte nás.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistenie silikónovej omietky – kvalitnej omietke doprajte aj kvalitnú údržbu

21.03.2023

Neraz stojíme pred rozhodnutiami, či kúpiť a investovať väčší finančný obnos do skutočnej kvality alebo hľadať radšej úspornejšie riešenia aj za cenu istých kompromisov. Vždy to stojí za dôkladné zváženie, pretože ako sa hovorí „nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci“. Platí to najmä vtedy, ak ide o kúpu alebo investíciu na niekoľko ďalších [...]

Ako vyčistiť fasádu domu, ak sú problémom nielen bežné nečistoty, ale aj riasy?

14.03.2023

Ako si však poradiť so znečistenou, rokmi a poveternostnými vplyvmi poznačenou fasádou rodinného alebo bytového domu? Ako vyčistiť fasádu domu, ak sú problémom nielen bežné nečistoty, ale aj škodlivé huby, plesne a riasy? Existuje univerzálny čistič fasád alebo prípravok na riasy? To všetko sú otázky, ktoré si väčšina z vás položí pri riešení problému so [...]

Fasáda – bezpečná a zdravá ulita vášho domova, ktorá si zaslúži starostlivosť

02.03.2023

Nad „obyčajným“ znečistením mnohí iba mávnu rukou. Nič nevídané a neobvyklé. Veď čo by sa len mohlo stať? Predsa, ak mi nezáleží na vzhľade fasády, nie je sa o čo iné starať, všakže? Nuž, možno by ste sa čudovali, ale opak je pravdou.

Richard Raši a Peter Pellegrini

Pellegrini vám pokosí záhradu. Ak nájdete výrok, že sa chce spájať so SaS a PS

27.03.2023 18:29

Hádam si nemyslíte, že sme takí amatéri, aby sme sa spájali so stranami, ktoré sú zodpovedné za dnešný marazmus a chaos, tvrdí Pellegrini a ponúka stávku.

izrael protest

Netanjahu odloží reformu justície o niekoľko týždňov. Protestujú proti nej desaťtisíce ľudí

27.03.2023 17:30, aktualizované: 18:24

Reforma súdnictva vyvoláva v Izraeli už niekoľko týždňov masové protesty. Situácia sa vyostrila po tom, ako premiér Netanjahu odvolal ministra obrany.

polícia

Napadol muža z Nového Zélandu a hajloval, polícia sa útokom v Bratislave zaoberá

27.03.2023 17:15

Po fyzickom napadnutí mali nasledovať extrémistické prejavy.

Rusko Ukrajina konflikt vojna EÚ sankcie Kremeľ

Patrušev: Rusko má zbrane schopné v krajnom prípade zničiť Spojené štáty

27.03.2023 16:35

Patrušev je posledným z radu vysokopostavených ruských činiteľov, ktorí v nedávnej dobe pohrozili použitím ruského jadrového arzenálu.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 19022x
Priemerná čítanosť článkov: 1057x

Kategórie