Založ si blog

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek.

Prečo sú lastovičky nevítanými hosťami?

Najväčší problém nepredstavujú samotné lastovičky, ale materiály, z ktorých si stavajú svoje hniezda. Trus, slama, tráva a blato – to všetko môže spôsobiť výrazné znečistenie vašej fasády. A keď lastovičky na jeseň odletia, zrazu zistíte, že je exteriér vášho domu špinavý na nepoznanie. Vtedy je ten správny čas zavolať si na pomoc profesionálnu firmu na čistenie fasád.

Profesionálne čistenie fasády od lastovičiek

Aj my v rámci svojich služieb ponúkame čistenie fasády od lastovičiek. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, ktoré máme, dokážeme vašu fasádu vyčistiť tak, že bude vyzerať opäť ako nová. Dôkladné čistenie totiž neprebieha iba na povrchu, ale aj v hĺbke pórov. A čo je najdôležitejšie – na záver ešte fasádu ošetríme ochranným prostriedkom, ktorého úlohou je zamedziť jej znečisteniu na ďalších 5 rokov.

Nezabúdajte ani na prevenciu

Po vyčistení fasády a aplikovaní ochranného náteru odporúčame urobiť aj ďalšie preventívne opatrenia, aby sa k vám lastovičky opäť na jar nenasťahovali a vy ste nemuseli riešiť rovnaký problém o rok znova. Prevenciou môže byť napríklad hrotový systém, ultrazvukový odpudzovač vtáctva, elektrická sieť alebo špeciálne chemické prostriedky.

Čo sa stane, ak fasádu nevyčistíte?

Čistenie fasády od lastovičiek neodkladajte, je dobré ho stihnúť ešte predtým, než príde zima. Chlad, vlhko a tma, ktoré prichádzajú spolu so zimnými mesiacmi, sú ideálnymi podmienkami na to, aby sa v hĺbke pórov vašej fasády začali množiť plesne a riasy. Tie spôsobujú, že váš dom bude po zime vyzerať akoby zostarol o niekoľko rokov, ale hlavne, plesne a riasy prinášajú so sebou aj zdravotné riziká. Ak svoju fasádu dlhodobo zanedbávate, môže dôjsť k tvorbe trhlín a prasklín, prípadne opadávaniu omietky a v takom prípade už nebude stačiť iba čistenie fasád, ale bude potrebná kompletná oprava a nový náter.

Potrebujete vyčistiť fasádu od lastovičiek či iných nečistôt? Kontaktujte nás.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Jasper, požiar, Kanada, upchatá diaľnica, evakuácia

Krízová situácia v Kanade: Plamene zachvátili tisíce kilometrov štvorcových, vypukol dopravný chaos

23.07.2024 16:26

Podľa záberov zverejnených na sociálnych sieťach v oblasti vypukol dopravný chaos, keď sa ľudia za tmy hromadne vydali na vozovky zahalené dymom.

SR Rimavská Sobota vláda výjazdové rokovanie BBX

Dolinková čelí ďalšej kritike. Nemocnica aj rezort kolaps kardiocentra popierajú: PS aj KDH avizujú mimoriadny výbor

23.07.2024 16:02

Opozícia žiada konkrétne kroky, inak zvolá mimoriadny výbor. KDH požaduje aj odvolanie riaditeľa trenčianskej nemocnice Plesníka.

George Clooney

Clooney podporil Harrisovú, Biden podľa herca zachránil demokraciu

23.07.2024 15:45

Prezident Biden ukázal, čo je skutočné vodcovstvo, uviedol americký herec.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 53516x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Kategórie