Založ si blog

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek.

Prečo sú lastovičky nevítanými hosťami?

Najväčší problém nepredstavujú samotné lastovičky, ale materiály, z ktorých si stavajú svoje hniezda. Trus, slama, tráva a blato – to všetko môže spôsobiť výrazné znečistenie vašej fasády. A keď lastovičky na jeseň odletia, zrazu zistíte, že je exteriér vášho domu špinavý na nepoznanie. Vtedy je ten správny čas zavolať si na pomoc profesionálnu firmu na čistenie fasád.

Profesionálne čistenie fasády od lastovičiek

Aj my v rámci svojich služieb ponúkame čistenie fasády od lastovičiek. Vďaka dlhoročným skúsenostiam, ktoré máme, dokážeme vašu fasádu vyčistiť tak, že bude vyzerať opäť ako nová. Dôkladné čistenie totiž neprebieha iba na povrchu, ale aj v hĺbke pórov. A čo je najdôležitejšie – na záver ešte fasádu ošetríme ochranným prostriedkom, ktorého úlohou je zamedziť jej znečisteniu na ďalších 5 rokov.

Nezabúdajte ani na prevenciu

Po vyčistení fasády a aplikovaní ochranného náteru odporúčame urobiť aj ďalšie preventívne opatrenia, aby sa k vám lastovičky opäť na jar nenasťahovali a vy ste nemuseli riešiť rovnaký problém o rok znova. Prevenciou môže byť napríklad hrotový systém, ultrazvukový odpudzovač vtáctva, elektrická sieť alebo špeciálne chemické prostriedky.

Čo sa stane, ak fasádu nevyčistíte?

Čistenie fasády od lastovičiek neodkladajte, je dobré ho stihnúť ešte predtým, než príde zima. Chlad, vlhko a tma, ktoré prichádzajú spolu so zimnými mesiacmi, sú ideálnymi podmienkami na to, aby sa v hĺbke pórov vašej fasády začali množiť plesne a riasy. Tie spôsobujú, že váš dom bude po zime vyzerať akoby zostarol o niekoľko rokov, ale hlavne, plesne a riasy prinášajú so sebou aj zdravotné riziká. Ak svoju fasádu dlhodobo zanedbávate, môže dôjsť k tvorbe trhlín a prasklín, prípadne opadávaniu omietky a v takom prípade už nebude stačiť iba čistenie fasád, ale bude potrebná kompletná oprava a nový náter.

Potrebujete vyčistiť fasádu od lastovičiek či iných nečistôt? Kontaktujte nás.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10.01.2022

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov. Reštaurácie, bary, kaviarne… Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými [...]

Čistenie fasád nie je určené iba pre rodinné domy. Rovnako efektívne môže byť aj pri bytovkách.

03.01.2022

O tom, prečo je pravidelné čistenie fasády mimoriadne dôležité pre rodinné domy, si môžete prečítať v niekoľkých našich predchádzajúcich článkoch. Čoraz viac nám však chodia dopyty, či je čistenie fasád vhodné aj pre bytové domy. Dá sa fasáda bytovky vyčistiť efektívne? Prečo je vôbec potrebné ju čistiť? A koľko to bude stáť? Na všetky [...]

Čistenie fasád alebo radšej nový náter? Poradíme vám, podľa čoho sa rozhodnúť a prezradíme, aké sú hlavné rozdiely.

27.12.2021

Znečistená fasáda, ktorá sa už ani vzdialene nepodobá na krásnu novú fasádu spred niekoľkých rokov. Nepríjemné pocity vždy, keď sa vraciate domov alebo keď máte privítať novú návštevu a ukázať jej svoj dom. Je vám to povedomé? Špinavá fasáda dokáže potrápiť nejedného majiteľa rodinného domu a ten skôr či neskôr začne zvažovať svoje možnosti. Zvyčajne [...]

náboje, zbraň, poprava

Po streľbe v Malmö sú dvaja zranení, zadržali tínedžera

19.08.2022 20:50

Dvaja ľudia utrpeli v piatok zranenia po streľbe v nákupnom centre Emporia v juhošvédskom meste Malmö.

Igor Matovič

Rokovanie o platoch lekárov sa vyostrilo: Na Matovičovu ponuku reagujú 3500 výpoveďami

19.08.2022 17:10, aktualizované: 18:54

Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 12810x
Priemerná čítanosť článkov: 915x

Kategórie