Založ si blog

Čistenie fasád nie je určené iba pre rodinné domy. Rovnako efektívne môže byť aj pri bytovkách.

O tom, prečo je pravidelné čistenie fasády mimoriadne dôležité pre rodinné domy, si môžete prečítať v niekoľkých našich predchádzajúcich článkoch. Čoraz viac nám však chodia dopyty, či je čistenie fasád vhodné aj pre bytové domy. Dá sa fasáda bytovky vyčistiť efektívne? Prečo je vôbec potrebné ju čistiť? A koľko to bude stáť? Na všetky tieto otázky odpovieme v našom článku.

Je čistenie fasád efektívne aj pri bytovkách?

Naša odpoveď je jednoznačná – áno, aj pri bytových domoch môže byť čistenie fasády rovnako efektívne, ako pri rodinných domoch. Prezrite si našu galériu a presvedčte sa sami:

Ak si stále nie ste istý, či bude finálny výsledok stáť za to, dohodnite si s nami bezplatnú ukážku priamo u vás. Vyčistíme kúsok fasády na vašej bytovke a spolu s ostatnými majiteľmi bytov sa podľa toho môžete rozhodnúť, či je výsledok podľa vašich predstáv.

Prečo je dôležité udržiavať fasády bytových domov čisté?

Estetika

Najčastejší dôvod, prečo sa na nás klienti obracajú, je samozrejme estetický. Nová fasáda, ktorá stála nemalé množstvo financií, môže byť už po niekoľkých rokov znečistená na nepoznanie. Dôvodom môžu byť bežné nečistoty (prach, smog, vtáčí trus), ale aj závažnejšie problémy, ako sú napríklad plesne a riasy. Aj takto znečistená fasáda môže byť po dôkladnom vyčistení opäť ako nová. A čo je ešte dôležitejšie, my okrem samotného čistenia dbáme aj na prevenciu. Preto po vyčistení aplikujeme na fasády ochranný prípravok, ktorého úlohou je ochrániť fasádu pred znečistením na nasledujúcich 5 rokov.

Zdravie

Čo je však dôležitejšie, čistenie fasád odstraňuje zdravotné riziká, ktoré môžu ohrozovať všetkých obyvateľov bytového domu. Časté dažde, tieň a vysoká vlhkosť spôsobujú, že sa v póroch fasády začnú tvoriť zárodky plesní a rias. V niektorých prípadoch sú jasne viditeľné, pretože prerástli už aj na povrch fasády, ale niekedy o nich vôbec nemusíte ani tušiť. A ako iste viete, práve plesne môžu byť zdrojom zdravotných problémov, ako je napríklad zvýšená chorobnosť, alergie či poruchy imunitného systému. My čistíme fasády nielen na povrchu, ale aj v hĺbke pórov, vďaka čomu vás dokážeme týchto choroboplodných zárodkov zbaviť.

Trvalé poškodenie fasády

Tak ako pri všetkom, aj pri fasádach platí, že ak sa o nich dostatočne nestaráte, opotrebovávajú sa niekoľkonásobne rýchlejšie. Pravidelná starostlivosť môže predĺžiť životnosť fasády o celé roky. Naopak, ak starostlivosť dlhodobo zanedbávate, oveľa rýchlejšie sa na fasáde začnú tvoriť trhliny a praskliny, prípadne na niektorých miestach začne úplne opadávať farba. Potom je už jediným riešením oprava a opätovné premaľovanie fasády, čo je z hľadiska financií oveľa náročnejšie než pravidelná údržba.

valmax

Čistenie fasád – CENA

Nuž a v neposlednom rade vás určite zaujíma to, koľko peňazí vás čistenie fasády na bytovom dome bude stáť. Cena za čistenie fasád sa pohybuje už okolo 3,8 eura za meter štvorcový, čo vám v porovnaní s opravou a maľovaním fasády môže ušetriť až 70% nákladov.

Máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku? Neváhajte nás kontaktovať.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

13.01.2022

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek. Prečo sú lastovičky nevítanými [...]

Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10.01.2022

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov. Reštaurácie, bary, kaviarne… Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými [...]

Čistenie fasád alebo radšej nový náter? Poradíme vám, podľa čoho sa rozhodnúť a prezradíme, aké sú hlavné rozdiely.

27.12.2021

Znečistená fasáda, ktorá sa už ani vzdialene nepodobá na krásnu novú fasádu spred niekoľkých rokov. Nepríjemné pocity vždy, keď sa vraciate domov alebo keď máte privítať novú návštevu a ukázať jej svoj dom. Je vám to povedomé? Špinavá fasáda dokáže potrápiť nejedného majiteľa rodinného domu a ten skôr či neskôr začne zvažovať svoje možnosti. Zvyčajne [...]

Putin

Putin sa viac zapája do vojnovej stratégie, zakázal stiahnutie z Chersonu

24.09.2022 14:37

Putin sa podľa denníka The New York Times stal verejnejšou tvárou vojny, zatiaľ čo ruská armáda sa zdá byť v čoraz väčšom chaose.

Pohľad do rokovacej sály dolnej komory ruského parlamentu

Päť ruských poslancov žiada, aby ich vyslali do vojny

24.09.2022 13:53

Chceme odísť na rusko-ukrajinský front, tvrdí niekoľko členov dolnej komory ruského parlamentu.

Rusko  protesty zatýkanie mobilizácia

Rusi do armády mobilizujú mužov aj v okupovanom Záporoží a Chersone

24.09.2022 13:13

Ruské úrady začali rozdávať povolávacie rozkazy aj mužom, "ktorí sa vzdali ukrajinského občianstva a získali pas Ruskej federácie".

policajné auto, Robert Kaliňák

Viezlo Kaliňáka do basy. Novinár Vagovič mlčí, ako získal policajné auto pre svoj súkromný klip

24.09.2022 12:24

Auto, ktorým prevážajú policajti zadržaných na súd, propaguje knihu novinára Mareka Vagoviča. Novinár odmieta povedať, akým spôsobom ho získal.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 13354x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Kategórie