Založ si blog

Čistenie fasád alebo radšej nový náter? Poradíme vám, podľa čoho sa rozhodnúť a prezradíme, aké sú hlavné rozdiely.

Znečistená fasáda, ktorá sa už ani vzdialene nepodobá na krásnu novú fasádu spred niekoľkých rokov. Nepríjemné pocity vždy, keď sa vraciate domov alebo keď máte privítať novú návštevu a ukázať jej svoj dom. Je vám to povedomé? Špinavá fasáda dokáže potrápiť nejedného majiteľa rodinného domu a ten skôr či neskôr začne zvažovať svoje možnosti. Zvyčajne ako prvá príde na rad možnosť premaľovať fasádu úplne nanovo alebo ak už majitelia počuli o čistení fasád, zvažujú aj túto alternatívu.

My vám pomôžeme pri rozhodovaní – prezradíme vám, kedy je vhodnejšie zvoliť čistenie fasád, kedy radšej nový náter a aké sú hlavné rozdiely medzi týmito dvoma možnosťami.

Aktuálny stav fasády

Úplne prvým krokom by malo byť zhodnotenie aktuálneho stavu vašej fasády. Pozorne si ju poprezerajte a sústreďte sa najmä na to, či sa na fasáde nenachádzajú trhliny, praskliny, opadaná omietka či odlupujúca sa farba. Ak natrafíte na ktorýkoľvek z týchto problémov, je vysoká pravdepodobnosť, že čistenie fasády nebude pre vás vhodným riešením. V takomto prípade je totiž potrebná najprv oprava fasády a následne nový náter.

Nenašli ste na fasáde žiadne poškodenie, iba špinu? Výborne! Čistenie fasád je pre vás vhodným riešením. Nezáleží na tom, či ide o bežné znečistenie od prachu, smogu či vtáčieho trusu alebo vážnejšie problémy s plesňami a riasami na fasáde. Umývanie fasády vás dokáže zbaviť aj takýchto nepríjemností.

Stále si nie ste istý, či je vašej fasáde stačí iba vyčistenie alebo potrebujete opravu a nový náter? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme!

Cena za čistenie fasád vs. cena za nový náter

Rozdiel medzi cenou za vyčistenie fasády a cenou za nový náter nie je vôbec zanedbateľný. Pre predstavu, čistenie fasády – cena sa pohybuje okolo 3,8€/m2 , zatiaľ čo cena za nový náter začína na 12,5€/m2. Jednoducho povedané, ak sa rozhodnete pre umývanie fasády, môžete ušetriť cca 70% nákladov oproti tomu, keby ste sa púšťali do maľovania fasády.

Tieto základné ceny však nie sú jediným faktorom, ktorý by ste mali zohľadniť po finančnej stránke. Prejde totiž niekoľko rokov a vaša fasáda sa môže opäť zašpiniť. Čo v takomto prípade? Investujete stále znova a znova do maľovania fasády? Alebo sa radšej spoľahnete na pravidelné čistenie fasády? My napríklad po vyčistení fasády aplikujeme ochranný náter, ktorý ju bude chrániť aj nasledovných 5 rokov. Novú fasádnu farbu však takýmto spôsobom neochránite a môže sa stať, že už po pár rokoch budete musieť maľovať opäť.

umývanie fasády

Chcete vedieť, koľko vás bude stáť čistenie fasády? Kontaktujte nás a my vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku.

Ide aj o vaše zdravie

Aj také banálne rozhodnutie, či fasádu vyčistíte alebo premaľujete, môže ovplyvniť zdravie vás a celej vašej rodiny. Ako je to možné? V póroch fasády sa totiž vplyvom vlhka tvoria zárodky plesní a rias, ktoré následne prerastajú až na povrch fasády. A ako iste viete, prítomnosť plesní so sebou prináša veľké zdravotné riziká. Či už plesne a riasy vidíte na povrchu fasády alebo nie, ak sa rozhodnete fasádu iba premaľovať, nezbavíte sa ich. Ďalej sa budú množiť a rozrastať v hĺbke pórov. Naopak, ak sa rozhodnete pre čistenie fasád, vaša fasáda bude vyčistená do hĺbky a vy sa nemusíte obávať negatívneho vplyvu plesní na vaše zdravie.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

13.01.2022

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek. Prečo sú lastovičky nevítanými [...]

Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10.01.2022

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov. Reštaurácie, bary, kaviarne… Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými [...]

Čistenie fasád nie je určené iba pre rodinné domy. Rovnako efektívne môže byť aj pri bytovkách.

03.01.2022

O tom, prečo je pravidelné čistenie fasády mimoriadne dôležité pre rodinné domy, si môžete prečítať v niekoľkých našich predchádzajúcich článkoch. Čoraz viac nám však chodia dopyty, či je čistenie fasád vhodné aj pre bytové domy. Dá sa fasáda bytovky vyčistiť efektívne? Prečo je vôbec potrebné ju čistiť? A koľko to bude stáť? Na všetky [...]

budaj milan zvara

Ministerstvo životného prostredia predstavilo prvý klimatický zákon

30.01.2023 14:20

Návrh počíta napríklad s podaním klimatických žalôb na štát či so vznikom rady pre klímu.

Ľudovít Makó

Kauza Judáš: Na súde s bývalým šéfom odposluchov Rehákom vypovedal Makó

30.01.2023 14:10

Podľa obžaloby Jozef Rehák v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pre zločineckú skupinu sýkorovcov, pre ktorú mal za finančnú odplatu zisťovať informácie z prostredia polície.

Boris Kollár (vľavo) a Richard Sulík

Kollár bude rokovať s OĽaNO a SaS. Skúša dohodu na júnovom termíne, Remišová hovorí o „cirkuse“

30.01.2023 14:00, aktualizované: 14:13

Liberáli cez víkend pripustili, že v prípade ďalších rokovaní by uvažovali aj o podpore júnového termínu.

Russia Ukraine War UN

List z Charkova: Výbuch dvadsať sekúnd po spustení poplachu

30.01.2023 13:39

Nedeľa, jedenásť hodín večer, tiché centrum Charkova. Ruská raketa. Zo štvorpodlažného domu sa za pol sekundy stane trojpodlažný.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 15329x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Kategórie