Založ si blog

Oplatí sa investovať do profesionálneho čistenia fasád? Toto sú 3 dôvody, ktoré vás presvedčia, že to stojí za to.

Ušetrite až 70% nákladov vďaka čisteniu fasád

Keď staviate alebo rekonštruujete rodinný dom, investícia do novej fasády je jednou z najväčších položiek v rozpočte. Zároveň, práve exteriér vášho domu musí každý deň čeliť množstvu nepriaznivých vplyvov. Či už ide o počasie, prach a nečistoty, smog alebo vtáčí trus, všetko sa to podpisuje na stave vašej fasády, a to nielen po estetickej stránke.

Zatiaľ čo samotné znečistenie fasády vidíte ihneď, v hĺbke pórov vašej fasády sa môžu skrývať zárodky plesní a rias, ktoré predstavujú predovšetkým zdravotné riziko, no na povrchu fasády sa objavia až oveľa neskôr. Čím dlhšie je fasáda bez potrebnej starostlivosti, tým vyššie je aj riziko jej mechanického poškodenia. Časom sa totiž na fasáde začnú tvoriť praskliny a trhliny, neskôr môže začať fasádna omietka opadávať na niektorých miestach úplne.

znečistená fasáda

V tejto fáze už žiaľ čistenie fasád nie je možné a jediným riešením je kompletná rekonštrukcia fasády, ktorá je finančne oveľa náročnejšia. Pre predstavu, dôkladné a pravidelné čistenie fasády vám môže ušetriť až 70% nákladov oproti oprave fasády a novej fasádnej omietke.

Profesionálne čistenie fasád vám môže pomôcť pri predaji nehnuteľnosti

Často sa nám stáva, že sa na nás obracajú majitelia rodinných domov, ktorí plánujú svoju nehnuteľnosť predať, prípadne sa nám ozve priamo realitná kancelária. Hoci je trh s nehnuteľnosťami momentálne mimoriadne priaznivý a ceny nehnuteľností za pár rokov vzrástli až o 40%, o to väčšia je aj konkurencia a záujemcovia si môžu vyberať zo širokej ponuky.

Ak chcete svoju nehnuteľnosť predať čo najrýchlejšie, resp. za čo najvyššiu predajnú cenu, absolútne kľúčové je vytvoriť perfektný prvý dojem. K tomu samozrejme dopomôžu lákavé fotografie v inzerátoch na realitných portáloch, avšak tá najdôležitejšia časť prichádza vtedy, keď sa záujemcovia rozhodnú, že chcú prísť na obhliadku vášho domu.

Chcete, aby potenciálni záujemci po príchode ako prvé uvideli znečistenú fasádu? To môže prvý dojem úplne pokaziť a pritom stačí tak málo! Predtým, než sa rozhodnete dať svoju nehnuteľnosť k predaju, zabezpečte si profesionálne čistenie fasád. Vyčistená fasáda dokáže prilákať väčšie množstvo záujemcov, zvýšiť cenu nehnuteľnosti a dokonca môže dopomôcť aj k predaju v čo najkratšom čase.

Čistá fasáda dokáže prilákať viac zákazníkov

Tretí dôvod, prečo sa čistenie fasád oplatí, zaujme predovšetkým podnikateľov. Vlastníte podnik, reštauráciu, bar alebo akýkoľvek obchod? Čistá fasáda vám môže prilákať viac zákazníkov. Chcete vedieť ako? Pripravujeme pre vás k tomu celý samostatný článok, už čoskoro!

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

13.01.2022

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek. Prečo sú lastovičky nevítanými [...]

Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10.01.2022

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov. Reštaurácie, bary, kaviarne… Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými [...]

Čistenie fasád nie je určené iba pre rodinné domy. Rovnako efektívne môže byť aj pri bytovkách.

03.01.2022

O tom, prečo je pravidelné čistenie fasády mimoriadne dôležité pre rodinné domy, si môžete prečítať v niekoľkých našich predchádzajúcich článkoch. Čoraz viac nám však chodia dopyty, či je čistenie fasád vhodné aj pre bytové domy. Dá sa fasáda bytovky vyčistiť efektívne? Prečo je vôbec potrebné ju čistiť? A koľko to bude stáť? Na všetky [...]

Trinh Xuan Thanh

Nemecký súd odsúdil ďalšieho obžalovaného z kauzy uneseného Vietnamca

30.01.2023 15:55

Vodič dodávky v kauze uneseného Vietnamca, ktorý bol aj v Bratislave, dostal od nemeckého súdu päťročný nepodmienečný trest, informovala RTVS.

petr pavel

Pavel mal telefonovať s taiwanskou prezidentkou, ozvala sa Čína

30.01.2023 15:18

Ešte pred uskutočnením telefonátu sa ozvali z Pekingu a pripomenuli, že novozvolený český prezident sa počas predvolebnej kampane prihlásil k politike jednej Číny.

budaj milan zvara

Ministerstvo životného prostredia predstavilo prvý klimatický zákon

30.01.2023 14:20

Návrh počíta napríklad s podaním klimatických žalôb na štát či so vznikom rady pre klímu.

Ľudovít Makó

Kauza Judáš: Na súde s bývalým šéfom odposluchov Rehákom vypovedal Makó

30.01.2023 14:10

Podľa obžaloby Jozef Rehák v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pre zločineckú skupinu sýkorovcov, pre ktorú mal za finančnú odplatu zisťovať informácie z prostredia polície.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 15332x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Kategórie