Založ si blog

Oplatí sa investovať do profesionálneho čistenia fasád? Toto sú 3 dôvody, ktoré vás presvedčia, že to stojí za to.

Ušetrite až 70% nákladov vďaka čisteniu fasád

Keď staviate alebo rekonštruujete rodinný dom, investícia do novej fasády je jednou z najväčších položiek v rozpočte. Zároveň, práve exteriér vášho domu musí každý deň čeliť množstvu nepriaznivých vplyvov. Či už ide o počasie, prach a nečistoty, smog alebo vtáčí trus, všetko sa to podpisuje na stave vašej fasády, a to nielen po estetickej stránke.

Zatiaľ čo samotné znečistenie fasády vidíte ihneď, v hĺbke pórov vašej fasády sa môžu skrývať zárodky plesní a rias, ktoré predstavujú predovšetkým zdravotné riziko, no na povrchu fasády sa objavia až oveľa neskôr. Čím dlhšie je fasáda bez potrebnej starostlivosti, tým vyššie je aj riziko jej mechanického poškodenia. Časom sa totiž na fasáde začnú tvoriť praskliny a trhliny, neskôr môže začať fasádna omietka opadávať na niektorých miestach úplne.

znečistená fasáda

V tejto fáze už žiaľ čistenie fasád nie je možné a jediným riešením je kompletná rekonštrukcia fasády, ktorá je finančne oveľa náročnejšia. Pre predstavu, dôkladné a pravidelné čistenie fasády vám môže ušetriť až 70% nákladov oproti oprave fasády a novej fasádnej omietke.

Profesionálne čistenie fasád vám môže pomôcť pri predaji nehnuteľnosti

Často sa nám stáva, že sa na nás obracajú majitelia rodinných domov, ktorí plánujú svoju nehnuteľnosť predať, prípadne sa nám ozve priamo realitná kancelária. Hoci je trh s nehnuteľnosťami momentálne mimoriadne priaznivý a ceny nehnuteľností za pár rokov vzrástli až o 40%, o to väčšia je aj konkurencia a záujemcovia si môžu vyberať zo širokej ponuky.

Ak chcete svoju nehnuteľnosť predať čo najrýchlejšie, resp. za čo najvyššiu predajnú cenu, absolútne kľúčové je vytvoriť perfektný prvý dojem. K tomu samozrejme dopomôžu lákavé fotografie v inzerátoch na realitných portáloch, avšak tá najdôležitejšia časť prichádza vtedy, keď sa záujemcovia rozhodnú, že chcú prísť na obhliadku vášho domu.

Chcete, aby potenciálni záujemci po príchode ako prvé uvideli znečistenú fasádu? To môže prvý dojem úplne pokaziť a pritom stačí tak málo! Predtým, než sa rozhodnete dať svoju nehnuteľnosť k predaju, zabezpečte si profesionálne čistenie fasád. Vyčistená fasáda dokáže prilákať väčšie množstvo záujemcov, zvýšiť cenu nehnuteľnosti a dokonca môže dopomôcť aj k predaju v čo najkratšom čase.

Čistá fasáda dokáže prilákať viac zákazníkov

Tretí dôvod, prečo sa čistenie fasád oplatí, zaujme predovšetkým podnikateľov. Vlastníte podnik, reštauráciu, bar alebo akýkoľvek obchod? Čistá fasáda vám môže prilákať viac zákazníkov. Chcete vedieť ako? Pripravujeme pre vás k tomu celý samostatný článok, už čoskoro!

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

13.01.2022

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek. Prečo sú lastovičky nevítanými [...]

Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10.01.2022

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov. Reštaurácie, bary, kaviarne… Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými [...]

Čistenie fasád nie je určené iba pre rodinné domy. Rovnako efektívne môže byť aj pri bytovkách.

03.01.2022

O tom, prečo je pravidelné čistenie fasády mimoriadne dôležité pre rodinné domy, si môžete prečítať v niekoľkých našich predchádzajúcich článkoch. Čoraz viac nám však chodia dopyty, či je čistenie fasád vhodné aj pre bytové domy. Dá sa fasáda bytovky vyčistiť efektívne? Prečo je vôbec potrebné ju čistiť? A koľko to bude stáť? Na všetky [...]

hurikán fiona búrka kanada strom

Pobrežie Kanady zasiahol hurikán. Bez prúdu je pol milióna domácností

24.09.2022 18:22

Hurikán Fiona, ktorý oslabil na post-tropickú búrku, sprevádzal vietor s rýchlosťou takmer 150 kilometrov za hodinu.

Irán drony manévre

Irán ľutuje rozhodnutie Kyjeva obmedziť vzťahy kvôli dronom pre Rusko

24.09.2022 17:18

Ukrajina by sa nemala nechávať "ovplyvniť tretími stranami", ktoré sa usilujú o zničenie iránsko-ukrajinských vzťahov, uviedlo ministerstvo.

Putin

Putin sa viac zapája do vojnovej stratégie, zakázal stiahnutie z Chersonu

24.09.2022 14:37

Putin sa podľa denníka The New York Times stal verejnejšou tvárou vojny, zatiaľ čo ruská armáda sa zdá byť v čoraz väčšom chaose.

Pohľad do rokovacej sály dolnej komory ruského parlamentu

Päť ruských poslancov žiada, aby ich vyslali do vojny

24.09.2022 13:53

Chceme odísť na rusko-ukrajinský front, tvrdí niekoľko členov dolnej komory ruského parlamentu.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 13358x
Priemerná čítanosť článkov: 954x

Kategórie