Založ si blog

Oplatí sa investovať do profesionálneho čistenia fasád? Toto sú 3 dôvody, ktoré vás presvedčia, že to stojí za to.

Ušetrite až 70% nákladov vďaka čisteniu fasád

Keď staviate alebo rekonštruujete rodinný dom, investícia do novej fasády je jednou z najväčších položiek v rozpočte. Zároveň, práve exteriér vášho domu musí každý deň čeliť množstvu nepriaznivých vplyvov. Či už ide o počasie, prach a nečistoty, smog alebo vtáčí trus, všetko sa to podpisuje na stave vašej fasády, a to nielen po estetickej stránke.

Zatiaľ čo samotné znečistenie fasády vidíte ihneď, v hĺbke pórov vašej fasády sa môžu skrývať zárodky plesní a rias, ktoré predstavujú predovšetkým zdravotné riziko, no na povrchu fasády sa objavia až oveľa neskôr. Čím dlhšie je fasáda bez potrebnej starostlivosti, tým vyššie je aj riziko jej mechanického poškodenia. Časom sa totiž na fasáde začnú tvoriť praskliny a trhliny, neskôr môže začať fasádna omietka opadávať na niektorých miestach úplne.

znečistená fasáda

V tejto fáze už žiaľ čistenie fasád nie je možné a jediným riešením je kompletná rekonštrukcia fasády, ktorá je finančne oveľa náročnejšia. Pre predstavu, dôkladné a pravidelné čistenie fasády vám môže ušetriť až 70% nákladov oproti oprave fasády a novej fasádnej omietke.

Profesionálne čistenie fasád vám môže pomôcť pri predaji nehnuteľnosti

Často sa nám stáva, že sa na nás obracajú majitelia rodinných domov, ktorí plánujú svoju nehnuteľnosť predať, prípadne sa nám ozve priamo realitná kancelária. Hoci je trh s nehnuteľnosťami momentálne mimoriadne priaznivý a ceny nehnuteľností za pár rokov vzrástli až o 40%, o to väčšia je aj konkurencia a záujemcovia si môžu vyberať zo širokej ponuky.

Ak chcete svoju nehnuteľnosť predať čo najrýchlejšie, resp. za čo najvyššiu predajnú cenu, absolútne kľúčové je vytvoriť perfektný prvý dojem. K tomu samozrejme dopomôžu lákavé fotografie v inzerátoch na realitných portáloch, avšak tá najdôležitejšia časť prichádza vtedy, keď sa záujemcovia rozhodnú, že chcú prísť na obhliadku vášho domu.

Chcete, aby potenciálni záujemci po príchode ako prvé uvideli znečistenú fasádu? To môže prvý dojem úplne pokaziť a pritom stačí tak málo! Predtým, než sa rozhodnete dať svoju nehnuteľnosť k predaju, zabezpečte si profesionálne čistenie fasád. Vyčistená fasáda dokáže prilákať väčšie množstvo záujemcov, zvýšiť cenu nehnuteľnosti a dokonca môže dopomôcť aj k predaju v čo najkratšom čase.

Čistá fasáda dokáže prilákať viac zákazníkov

Tretí dôvod, prečo sa čistenie fasád oplatí, zaujme predovšetkým podnikateľov. Vlastníte podnik, reštauráciu, bar alebo akýkoľvek obchod? Čistá fasáda vám môže prilákať viac zákazníkov. Chcete vedieť ako? Pripravujeme pre vás k tomu celý samostatný článok, už čoskoro!

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

karabach

Do Arménska dorazila prvá skupina presídlencov z Karabachu

25.09.2023 08:05

Azerbajdžanské úrady popierajú tvrdenia, že plánujú v regióne vykonávať etnické čistky.

pellegrini, fico, šimečka

Exkluzívna anketa: Vyše 42-tisíc čitateľov Pravdy prezradilo, koho budú voliť. Takto by podľa nich vyzeral nový parlament

25.09.2023 06:00

Prvá trojka ostáva istá - Smer, PS a Hlas. Do parlamentu by sa podľa našich čitateľov dostali aj Demokrati. Naopak, mimo neho skončili KDH, OĽaNO, Sme rodina aj Republika.

virtuálna asistentka, IDA, sociálna služba, seniorka, Prievidza

Seniorka hovorí o bezmocnosti po páde v špajzi. K osamelým ľuďom posielajú virtuálne asistentky

25.09.2023 06:00

Vysilená sa Anežka (86) nedokázala ničoho zachytiť, na pomoc čakala tri hodiny. Teraz má v dome neinštalované zariadenie, ktoré jej blízkych upozorní na rizikovú situáciu.

Justin Trudeau, Volodymyr Zelenskyj, Kanada

ONLINE: Zelenskyj sľúbil v USA, že dobyje Bachmut. Budanov tvrdí, že tam pochovajú ruskú armádu

25.09.2023 05:30, aktualizované: 08:49

Bachmut bude opäť náš, prisľúbil Zelenskyj v USA. Šéf rozviedky Budanov tvrdí, že k Bachmutu poslali Rusi na smrť 15-tisícovú 25. armádu.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 36439x
Priemerná čítanosť článkov: 1350x

Kategórie