Založ si blog

Ako vyčistiť fasádu domu? Dá sa to aj svojpomocne, ale. ..

Na trhu už existuje množstvo voľne dostupných prostriedkov na čistenie fasád a tiež množstvo domácností vlastní wapku (vysokotlakový čistič). A aj keď wapku nevlastníte, dnes už nie je žiaden problém si ju zapožičať, či už od susedov alebo z niektorej požičovne náradia.

A tak, ak sa pýtate, ako vyčistiť fasádu domu, pravdepodobne vám napadne, že si ju môžete vyčistiť svojpomocne, vďaka čomu sa vám možno podarí ušetriť nejaké tie financie. Ale je to naozaj tak? Dá sa vyčistiť fasáda svojpomocne a oplatí sa to vôbec? Na to sa pozrieme v tomto článku.

Chcete svoju fasádu vyčistiť sami? Odpovedzte si najprv na tieto otázky.

Predtým, než sa pustíte do svojpomocného čistenia fasády, mali by ste si zodpovedať aspoň týchto päť základných otázok:

  1. Čo urobíte so znečistenou vodou, ktorá pri čistení vznikne?
  2. Ktorý čistiaci prostriedok je vhodný pre vašu fasádu?
  3. Aký tlak je pri čistení wapkou potrebné použiť, aby ste fasádu zbavili nečistôt a zároveň ju nepoškodili?
  4. Ako vyčistíte ťažko dostupné plochy? Budete k tomu potrebovať lešenie?
  5. Ako zabezpečíte, aby vaša snaha nevyšla nazmar a aby fasáda nebola už o niekoľko týždňov znova rovnako znečistená?

Profesionálna firma na čistenie fasád vyrieši všetky tieto otázky za vás.

Zachytávanie a likvidácia znečistenej vody

Ešte pred samotným čistením nainštalujeme pozdĺž budovy záchytnú vaňu, ktorá sa postará o zachytenie znečistenej odpadovej vody, takže sa nedostane do vašej záhrady, pôdy a pod. Samozrejme, znečistenú vodu následne likvidujeme podľa platných predpisov a v súlade s ochranou životného prostredia.

záchytná vaňa

Úspora peňazí vďaka správnemu čistiacemu prostriedku a spôsobu čistenia

Vyberieme ten najvhodnejší čistiaci prostriedok pre vašu fasádu, ktorý ju vyčistí účinne, no zároveň šetrne. Tiež už na 100% vieme, aký tlak máme pri čistení fasády použiť, aby sme ju dôkladne vyčistili a nijak nepoškodili. Nesprávny výber čistiaceho prostriedku alebo neprimeraný tlak vody pri čistení fasády môže vašu fasádu nenávratne poškodiť, čo je v konečnom dôsledku finančne oveľa náročnejšie, než nechať si fasádu vyčistiť od profesionálov.

Cena za čistenie fasád sa pohybuje už okolo 3,8€ za meter štvorcový.

Vyčistenie fasády do hĺbky a dlhodobá ochrana pred znečistením

Tiež je dôležité povedať, že s obyčajným čistiacim prostriedkom a wapkou sa vám síce podarí zbaviť fasádu hrubých nečistôt na povrchu, avšak pravdepodobne sa nedostanete až do hĺbky pórov. Následkom je, že zárodky rias a plesní zostávajú v týchto póroch a už po niekoľkých týždňoch až mesiacoch sa znova dostanú na povrch, čo znamená, že sa do čistenia môžete pustiť opäť.

My naviac po vyčistení aplikujeme na fasádu aj špeciálny ochranný prípravok, ktorý zabezpečí, že fasáda zostane čistá aj počas nasledujúcich 5 rokov.

Aby sme to teda zhrnuli – áno, vyčistiť fasádu sa dá aj svojpomocne. Profesionálna firma na čistenie fasád vám však ušetrí čas, energiu a v niektorých prípadoch dokonca i financie. Naviac, vaša fasáda bude vyčistená dôkladne a do hĺbky.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čím čistiť fasádu, ak sú problémom nevzhľadné riasy?

18.05.2023

Každá budova, či už ide o rodinný dom alebo bytový dom, potrebuje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Je to veľmi dôležité z hľadiska životnosti budovy, energetických nákladov na jej prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého bývania bez rizík. Keďže súčasťou každej nehnuteľnosti je aj fasáda, ktorá patrí k extrémne zaťažovaným plochám (najmä vplyvom [...]

Neprehliadajte problém vašej fasády a zvoľte to najlepšie riešenie pre vás i pre ňu!

15.05.2023

Maľovanie znečistenej fasády – utekanie pred skutočným problémom Pri prvom pohľade na špinavú fasádu je celkom normálne pomyslieť na maľovanie fasády. V skutočnosti to ale vôbec nie je tak efektívne, ako sa môže na začiatku zdať. Jasné, omietka bude po maľovaní krásna a bude vyzerať ako nová, no naozaj si môžeme myslieť, že to tak bude vyzerať naveky? Tak, [...]

Farebné fasády domov – ostať radšej pri praktických a neutrálnych farbách alebo sa oplatí experimentovať?

12.05.2023

Dilema pre každého majiteľa nehnuteľnosti – akú farbu náteru na fasádu zvoliť? Farebné fasády domov ovplyvnia celkový vzhľad nehnuteľnosti, starostlivosť o ňu, a takisto môžu zvýšiť či naopak znížiť šance na jej potencionálny predaj. Ako teda učiniť finálne rozhodnutie?

Jan Lipavský

Porozpráva sa opäť česká vláda so slovenskou? Pre Pravdu odpovedá šéf diplomacie Lipavský

20.06.2024 06:00

Český minister zahraničia Jan Lipavský pre Pravdu hovorí o česko-slovenských vzťahoch, politckom násilí, NATO aj ruskej vojne proti Ukrajine.

FMG - Assembly of mortars 1

Riaditeľ MSM: Ľudia nám do závodu nosia životopisy každý deň. Slovenská zbrojovka rastie, investície sa šplhajú na 200 miliónov eur

20.06.2024 06:00

V pláne sú investície vo výške 200 miliónov eur, aj nábor nových zamestnancov.

vojna na Ukrajine, Záporožie

ONLINE: Poraziť Putina by stálo 800 miliárd dolárov. Ceny zbraní pre Kyjev prudko rastú

20.06.2024 05:30

Ukrajine nestačí len darovaná výzbroj, nakupuje ju aj od obchodníkov so zbraňami. Tí zacítili príležitosť a našponovali ceny.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 51346x
Priemerná čítanosť článkov: 1902x

Kategórie