Založ si blog

Nečakajte do jari. Čistenie a umývanie fasády by ste mali absolvovať ešte pred príchodom zimy.

Príchod zimy sa už nezadržateľne blíži. Práve toto je obdobie, kedy väčšina majiteľov rodinných domov odkladá exteriérové práce až do príchodu jari. Ak aj vy zvažujete, že by sa vám zišlo vyčistenie fasády, no nechce sa vám do toho púšťať pred zimou, prečítajte si tento článok. Pozrieme sa v ňom na to, či sa oplatí umývanie fasády absolvovať ešte teraz.

Zamedzte „starnutiu“ vašej fasády

Predstavte si, koľko nečistôt sa na vašom dome usadí v priebehu roka, či dokonca niekoľkých rokov, počas ktorých ste ho dôkladne nevyčistili. K tomu ešte pridajte príchod chladných dní, plných zrážok a snehu, zvýšenú vlhkosť a nedostatok slnečných lúčov…

To všetko sú priam ideálne podmienky na to, aby sa na povrchu vašej fasády začali tvoriť nepríjemné plesne a riasy. V prípade, že ste exteriér svojho domu už niekoľko rokov nečistili, možno sú tieto mikroorganizmy už skryté v hĺbke jeho pórov. Zimné mesiace sú pre nich ideálny čas, kedy sa začnú rozmnožovať ešte niekoľkonásobne rýchlejšie.

A čo to znamená pre vás? Keď zima skončí a vy sa pozriete na svoju fasádu, pravdepodobne budete mať pocit, že „zostarla“ nie o niekoľko mesiacov, ale rovno o niekoľko rokov.

Odstráňte zdravotné riziko

Plesne a riasy sú problémom nielen kvôli estetickej stránke, ale aj kvôli zdravotnému riziku, ktoré so sebou prinášajú. Zbavte sa tohto rizika čo najrýchlejšie a neodkladajte čistenie až do jari.

Ak sa chcete plesní a rias zbaviť naozaj dôkladne, nepúšťajte sa do toho svojpomocne. Bežne dostupné čistiace prostriedky a „wapka“ nevyčistia váš dom dostatočne do hĺbky. Aj keď sa vám na prvý pohľad môže zdať, že ste sa plesní a rias zbavili, je to tak iba na povrchu. Naopak, profesionálne čistenie fasád vás zbaví týchto choroboplodných zárodkov aj v póroch vašej fasády.

Umývanie fasády pred zimou šetrí vaše peniaze

Ako vám umývanie fasády v tomto ročnom období môže ušetriť peniaze? Jednoducho. Ako sme spomínali, ak sa fasáda nevyčistí ešte pred zimou, počas zimy sa jej stav zhorší oveľa rýchlejšie. Môže sa dokonca stať, že sa na jej povrchu vytvoria trhliny a praskliny, alebo sa začne na niektorých miestach odlupovať omietka. A to sú problémy, ktoré už čistenie fasád nevyrieši. V takomto prípade totiž budete musieť investovať do opravy fasády, čo je finančne oveľa náročnejšie, než pravidelné umývanie fasády, aspoň raz za 5 rokov.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

13.01.2022

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek. Prečo sú lastovičky nevítanými [...]

Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10.01.2022

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov. Reštaurácie, bary, kaviarne… Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými [...]

Čistenie fasád nie je určené iba pre rodinné domy. Rovnako efektívne môže byť aj pri bytovkách.

03.01.2022

O tom, prečo je pravidelné čistenie fasády mimoriadne dôležité pre rodinné domy, si môžete prečítať v niekoľkých našich predchádzajúcich článkoch. Čoraz viac nám však chodia dopyty, či je čistenie fasád vhodné aj pre bytové domy. Dá sa fasáda bytovky vyčistiť efektívne? Prečo je vôbec potrebné ju čistiť? A koľko to bude stáť? Na všetky [...]

Trinh Xuan Thanh

Nemecký súd odsúdil ďalšieho obžalovaného z kauzy uneseného Vietnamca

30.01.2023 15:55

Vodič dodávky v kauze uneseného Vietnamca, ktorý bol aj v Bratislave, dostal od nemeckého súdu päťročný nepodmienečný trest, informovala RTVS.

petr pavel

Pavel mal telefonovať s taiwanskou prezidentkou, ozvala sa Čína

30.01.2023 15:18

Ešte pred uskutočnením telefonátu sa ozvali z Pekingu a pripomenuli, že novozvolený český prezident sa počas predvolebnej kampane prihlásil k politike jednej Číny.

budaj milan zvara

Ministerstvo životného prostredia predstavilo prvý klimatický zákon

30.01.2023 14:20

Návrh počíta napríklad s podaním klimatických žalôb na štát či so vznikom rady pre klímu.

Ľudovít Makó

Kauza Judáš: Na súde s bývalým šéfom odposluchov Rehákom vypovedal Makó

30.01.2023 14:10

Podľa obžaloby Jozef Rehák v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pre zločineckú skupinu sýkorovcov, pre ktorú mal za finančnú odplatu zisťovať informácie z prostredia polície.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 15333x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Kategórie