Založ si blog

3 dôvody, ktoré vás presvedčia o tom, že pravidelné čistenie fasád by malo byť samozrejmosťou

Pravidelné upratovanie interiéru je pre nás bežnou rutinou. Rovnako tak upratujeme svoj balkón, záhradu či auto. Prečo teda takú istú pozornosť nevenujeme aj exteriéru nášho domu? Toto sú tri hlavné dôvody, pre ktoré by ste mali pravidelné čistenie fasád určite zvážiť aj vy.

Zanedbaný vzhľad nevzbudzuje dobrý dojem

Estetický dôvod je spravidla tým prvým, ktorý vám napadne, ak sa povie čistenie fasád. Samozrejme, fasáda zohráva dôležitú úlohu v tom, aký celkový dojem váš dom vyvoláva. Znečistený zovňajšok domu prináša nepríjemné pocity predovšetkým svojim majiteľov, avšak rovnako nepríjemný prvý dojem z neho môžu nadobudnúť aj vaše návštevy či susedia. Ak chcete mať dobrý pocit vždy, keď sa domov vraciate, keď sa naň pozriete alebo keď ho ukazujete svojim priateľom, najvhodnejším riešením pre vás je pravidelné čistenie fasád.

Čistenie fasád šetrí vaše peniaze

Existujú však aj oveľa racionálnejšie dôvody, prečo by ste sa o svoju fasádu mali starať pravidelne. Jedným z nich sú financie. V prvom rade, nová fasáda nie je vôbec lacná záležitosť. Ak ste teda investovali peniaze do svojej fasády, či už pri výstavbe alebo rekonštrukcii domu, určite vám bude záležať na tom, aby vaša fasáda zostala v bezchybnom stave čo najdlhšie.

Tak ako pri všetkých veciach, aj pri fasáde platí, že ak sa o ňu patrične nestaráte, oveľa rýchlejšie dochádza k jej opotrebovaniu a poškodeniu. Stačí niekoľko rokov a na vašej fasáde sa môžu začať objavovať prvé trhliny, praskliny alebo miesta, na ktorých sa bude odlupovať omietka. Čistenie fasád je najlepšia cesta, ako sa týmto neželaným javom vyhnúť a udržiavať svoju fasádu stále ako novú. Zvážte, či sa vám viac oplatí investovať pravidelne do čistenia fasády alebo po niekoľkých rokoch robiť celú fasádu úplne nanovo.

Znečistená fasáda môže predstavovať zdravotné riziko

Vedeli ste o tom, že čistenie fasád má aj zdravotné benefity? Póry fasády sú totiž ideálnym miestom pre tvorbu plesní a rias. Stačia k tomu občasné dažde, vyššia vlhkosť a nedostatok svetla. Často sa stáva, že plesne a riasy prerastú až na povrch fasády, kde sa stávajú aj estetickým problémom, avšak oveľa nebezpečnejšie je zdravotné riziko, ktoré predstavujú pre vás a vašu rodinu v čase, keď ich ešte nevidíte.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku

Čistenie fasády od lastovičiek – nočná mora každého majiteľa. Viete, ako ju vyriešiť?

13.01.2022

Práve ste zrekonštruovali či urobili úplne novú fasádnu omietku na svojom dome? Určite vás to stálo nemálo peňazí. A v tom sa k vám nasťahujú aj noví „nájomníci“ – lastovičky. To je nočná mora asi každého majiteľa rodinného domu. My však máme jednoduché riešenie. Je ním čistenie fasády od lastovičiek. Prečo sú lastovičky nevítanými [...]

Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10.01.2022

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov. Reštaurácie, bary, kaviarne… Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými [...]

Čistenie fasád nie je určené iba pre rodinné domy. Rovnako efektívne môže byť aj pri bytovkách.

03.01.2022

O tom, prečo je pravidelné čistenie fasády mimoriadne dôležité pre rodinné domy, si môžete prečítať v niekoľkých našich predchádzajúcich článkoch. Čoraz viac nám však chodia dopyty, či je čistenie fasád vhodné aj pre bytové domy. Dá sa fasáda bytovky vyčistiť efektívne? Prečo je vôbec potrebné ju čistiť? A koľko to bude stáť? Na všetky [...]

petr pavel

Pavel mal telefonovať s taiwanskou prezidentkou, ozvala sa Čína

30.01.2023 15:18

Ešte pred uskutočnením telefonátu sa ozvali z Pekingu a pripomenuli, že novozvolený český prezident sa počas predvolebnej kampane prihlásil k politike jednej Číny.

budaj milan zvara

Ministerstvo životného prostredia predstavilo prvý klimatický zákon

30.01.2023 14:20

Návrh počíta napríklad s podaním klimatických žalôb na štát či so vznikom rady pre klímu.

Ľudovít Makó

Kauza Judáš: Na súde s bývalým šéfom odposluchov Rehákom vypovedal Makó

30.01.2023 14:10

Podľa obžaloby Jozef Rehák v rokoch 2000 až 2011 pôsobil pre zločineckú skupinu sýkorovcov, pre ktorú mal za finančnú odplatu zisťovať informácie z prostredia polície.

Boris Kollár (vľavo) a Richard Sulík

Rokovania o júnovom termíne nevyšli. SaS bude hlasovať za september, Heger hovorí o cirkuse

30.01.2023 14:00, aktualizované: 15:40

Lídri OĽaNO a Za ľudí na stretnutí chýbali. SaS by hlasovala za jún, len ak by sa dohodli všetci štyri lídri.

Valmax - čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 15331x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Kategórie