Čistenie zateplenej fasády vs nezateplenej fasády

28. marca 2023, Valmax - čistenie fasád, Čistenie fasád

Zámerom zateplenia fasády odjakživa bolo, a aj stále je, zníženie spotreby energií. Na opačnej strane so zateplením ale prichádza jedna väčšia nevýhoda, ktorú ľudia často prehliadajú a toto riziko si so zateplením absolútne nespájajú. Čo to teda je? Nepriedušnosť fasády. Na jednej strane výhoda, pretože si dom udržiava teplo a tým ušetríte, no na opačnej strane práve kvôli nepriedušnosti vznikajú plesne, keďže sa vlhkosť neodvetráva a tak sa udržuje v stenách.

čistenie zateplenej fasády
cena fasády bez zateplenia

Nemajte hlavu v smútku, pre každú fasádu tu je riešenie

Tak či onak, ani fasáda bez zateplenia neostane čistá donekonečna. Takisto je vystavená rôznym vplyvom počasia a okolitému prostrediu. Preto, či už máte fasádu zateplenú alebo nie, alebo sa možno práve rozhodujete nad týmito dvomi možnosťami, pre obe fasády existuje jednoduché riešenie. Nuž a tým sa bezpochyby v dnešnej dobe stáva čistenie zateplenej fasády alebo nezateplenej fasády od profesionálov. Efektívne, rýchle, profesionálne riešenie za rozumnú cenu, kto by tomu odolal?

Mám sa báť odlišnej ceny za čistenie zateplenej fasády či naopak fasády bez zateplenia?

Nestrachujte sa. U nás dobre vieme, čo fasáda potrebuje a samozrejme máme profesionálne obsiahnutý celý postup čistenia. Ak neveríte, radi vám ponúkneme aj možnosť ukážky čistenia na kúsku vašej fasády. Znie to priam až rozprávkovo, no ako to teda vyzerá s cenou?

Cena za čistenie fasády u nás je už okolo 3,8 eura za meter štvorcový, či už ide o čistenie zateplenej fasády alebo nie. Pre porovnanie, naše čistenie je oproti novému náteru, ktorý si ľudia volia práve preto, aby sa nemuseli zaoberať čistením, lacnejšie až cca o 10 eur za meter štvorcov. A to teda vôbec nie je málo, keď si zrátame celkové rozmery fasády.

Navyše, treba podotknúť, že ak sa predsa len niekto chce uchýliť k premaľovaniu fasády namiesto čistenia, problém znečistenia iba odloží a nie odstráni. V skratke, je to ako upratať si izbu spôsobom, že jednoducho všetko hodím do skrine. Na nejaký ten čas to zvonka vyzerá relatívne dobre, no problém si vás počká.