Fasáda – bezpečná a zdravá ulita vášho domova, ktorá si zaslúži starostlivosť

2. marca 2023, Valmax - čistenie fasád, Čistenie fasád

Nad „obyčajným“ znečistením mnohí iba mávnu rukou. Nič nevídané a neobvyklé. Veď čo by sa len mohlo stať? Predsa, ak mi nezáleží na vzhľade fasády, nie je sa o čo iné starať, všakže? Nuž, možno by ste sa čudovali, ale opak je pravdou. Znečistenie fasády totižto často vedie k jej horšiemu a mnohokrát nezvratnému poškodeniu, čo môže byť nebezpečné a dokonca môže ohroziť aj zdravie vás a vašich blízkych. Ako s týmto nepríjemným problémom bojovať? Je čistenie fasád naozaj efektívnym riešením? Alebo je lepšie fasádu premaľovať?

Najlepší liek na špinavú fasádu

Dostupných produktov na trhu či rád na internetových fórach je mnoho. Kde sa ale skrýva pravda o najlepšom riešení pre čistenie fasád? Odpoveďou je profesionálna firma. Tu ale prichádza mnoho výhovoriek a skepticizmu. Nie je to príliš drahé alebo nepreceňujú sa títo profesionáli náhodou? Pravdou je, že ak si porovnáte ceny napríklad novej omietky oproti vyčisteniu fasády firmou, nový náter nielenže váš problém nevyrieši nadlho, ale vás aj vyjde oveľa drahšie. No a čo sa týka zamestnancov danej firmy, nemáte sa čoho obávať. Nenazývajú sa profesionálmi pre nič za nič. Profesionálna firma na čistenie fasád má iste obstaraný web a ľahko dohľadateľný kontakt, preto sa na nich môžete obrátiť s akoukoľvek otázkou.

čistenie fasád - PRED
cistenie fasad - PO

Aké výhody mi prinesie čistenie fasád od skúsenej firmy?

Ako sme už spomenuli, oproti novému fasádnemu náteru alebo aj opravám vašej fasády, ktoré môžu nastať práve po neprofesionálnom zásahu, čistenie fasád skúsenou firmou vám ušetrí nejaké tie financie vo vašom rodinnom rozpočte. Takisto môžete rátať s tým, že výsledok bude jednoznačne a okamžite viditeľný, preto nemusíte čakať na sľuby prostriedkov, ktorých účinok údajne „uvidíte už do pár dní“. Firma vám poskytne komplexné čistenie fasády až do hĺbky a tak sa vôbec nemusíte zaoberať tým, či je omietka znečistená riasami, prostredím, vtáctvom alebo jednoducho rokmi a nánosmi prachu. A to najdôležitejšie, o ďalšie čistenie sa tak skoro strachovať nemusíte. Aby ste svoju fasádu udržiavali pravidelne, stačí tento proces zopakovať najlepšie znovu o päť rokov.