Čistá fasáda môže prilákať viac zákazníkov a zvýšiť vaše tržby

10. januára 2022, Valmax - čistenie fasád, Čistenie fasád

Napadlo vám niekedy, že aj taká „maličkosť“, akou je fasáda, môže ovplyvňovať fungovanie vášho biznisu? Pýtate sa ako? V dnešnom článku vám ukážeme, ako môže čistenie fasád naštartovať váš biznis a priniesť vám viac zákazníkov, hostí, klientov či obchodných partnerov.

Reštaurácie, bary, kaviarne…

Predstavte si, ako sa prechádzate rušnými ulicami hlavného mesta. Je čas obeda a vy hľadáte reštauráciu, v ktorej by ste si mohli vychutnať kvalitné jedlo a príjemnú atmosféru. Reštaurácií vidíte hneď niekoľko – niektoré sa nachádzajú v starších ošarpaných budovách, iné nepôsobia už na prvý pohľad veľmi čisto… A potom je tu reštaurácia, pri ktorej vidieť, že majiteľovi na nej záleží a stará sa nielen o jej interiér, ale aj exteriér. Ktorú z nich si vyberiete?

Odpoveď je jednoduchá. Väčšina ľudí si, či už vedome alebo nevedome, vyberie tú, ktorá u nich zanechala najlepší prvý dojem. Čistá fasáda, udržiavaný vzhľad, prívetivé prostredieto všetko v nás automaticky vzbudzuje pocit, že majiteľ rovnako dbá aj na interiér reštaurácie, kvalitu jedál či profesionalitu personálu. A to je len jeden z mnohých prípadov, pri ktorých vám pravidelné čistenie fasád môže priniesť viac zákazníkov a spolu s tým aj vyššie tržby. Rovnako to platí tiež pre bary, kaviarne, cukrárne, čajovne a mnoho ďalších prevádzok.

Hotely, penzióny a ďalšie ubytovacie zariadenia

Teraz si skúste predstaviť, že plánujete vytúženú dovolenku. Na internete hľadáte ideálne ubytovanie pre seba, svoju rodinu či priateľov. Samozrejme, záleží na lokalite, službách, cene aj pozitívnych recenziách. Ale čo ak nájdete vhodných rezortov, hotelov alebo penziónov viacero? Podľa čoho sa rozhodnete?

Pravdepodobne si otvoríte galériu s fotografiami a vyberiete si ubytovanie, ktoré na vás pôsobí na prvý pohľad najlepším dojmom. Nuž a tu opäť zohráva svoju úlohu aj čistá fasáda – zákazníkov totiž zaujíma nielen vzhľad interiéru, ale aj exteriéru. A nikto by predsa neuprednostnil ubytovanie, ktoré už zvonka pôsobí znečistene a nepríjemne. Umývanie fasády vám tak aj v tomto prípade môže priniesť viac hostí a viac rezervácií.

Čistenie fasád pre reprezentatívny vzhľad kancelárskych budov

Do tretice si uvedieme ešte jeden príklad komerčnej budovy, pri ktorej je čistenie fasád naozaj dôležité. Ide o kancelárske priestory. Ak k vám do firmy prichádza nový klient, obchodný partner či potenciálny zamestnanec, určite chcete zanechať čo najlepší dojem. No ten vzniká ešte predtým, než ktokoľvek z nich vôbec vkročí do budovy. Ako prvé totiž vaši návštevníci uvidia fasádu – a je len na vás, či uvidia znečistené steny, možno dokonca pokryté plesňami a riasami alebo uvidia čistú, reprezentatívnu budovu, ktorá v nich vyvolá dobrý prvý dojem.

Máte záujem o čistenie fasád pre komerčné budovy? Neváhajte nás kontaktovať.

Navštívte náš web
Sledujte našu FB stránku